isitma-sogutma-sistemleri-projesi-izmir.png

Soğutma Sistemleri

Binalarda kışın ısıtma, yazın da soğutma için yapılan çalışmaların yaşam konforunu artıracağı bir gerçektir. Özellikle konutlarda yapılan soğutma çalışmalarında klima kullanımı en fazla görülen yöntemdir. Ancak fabrika, imalathane, ofis, kamu kurumu, hastane, okul gibi birçok binada yapılacak olan soğutma işlemi daha kapsamlı ve daha maliyetli olabilmektedir. Doğru projeler kullanarak doğru soğutma sistemleri uygulamaları yapmak istiyorsanız uzman ekibi ile yılların tecrübesini yansıtacak olan Ocean Mekanik ile irtibata geçmelisiniz. Ocean Mekanik proje çalışmaları arasında, soğutma sistemleri uygulamaları için en uygun projelendirme çözümleri bulunuyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda işletmenizin daha konforlu biçimde soğutma ve bu alanda tasarruf yapma olanağını elde edebilirsiniz. İş yerleri içinde iş ve işçi sağlığı açısından da bu soğutma sistemleri gereklilik olmaktadır.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri

Konutlara nazaran iş yerlerinde ortamın ısınmasını sağlayan birçok faktör bulunabilir. Daha fazla insanın bir arada bulunabileceği bu ortamlarda, bazen üretilen malzemeden bazen de kullanılan cihazlardan dolayı ortam sıcaklığı yükselebilir. Bu durum karşısında gerekli tedbirler alınmadığında bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkması da muhtemeldir. Çalışma ortamının standartlara uygun ve ayarlanmış sıcaklıkta tutulması için uygun ekipmanları yapılandırmak gereklidir. Bu işlem de başarılı bir soğutma sistemleri uygulamaları ile mümkün olabilir. Klima ile soğutma, split klima ile soğutma, yerden ve duvardan soğutma gibi çözümlere ihtiyaçlar doğrultusunda gitmek gerekebilir. Bazı sektörlerde de soğutma sadece alanın konforu için yapılan işe bağlı olarak zorunluluk olabilir. Soğuk oda ve soğuk depo kurulumu, merkezi soğutma sistemleri gibi yapılandırmalar üretimi yapılan veya depolanan ürünler için mutlaka oluşturulması gereken noktalardır.

Ocean Mekanik proje çalışmalarının tamamında olduğu gibi soğutma sistemleri uygulamaları için de bir ön etüt çalışması yapar. İşletmelerin bu konudaki ihtiyaçları tespit edilir ve uzmanları ile firmaya yapılması gerekenler teklif olarak sunulur. Müşteri bilgilendirilmesi sonrasında alınan onay ile en ince detaylar atlanmadan gerekli hesaplamalar yapılandırılarak proje hazırlanır. VRF merkezi klima sistemleri veya klima santralleri gibi seçenekler de ihtiyaç doğrultusunda projeye eklenir. Bu projenin uygulanması aşamasında da Ocean Mekanik, alımdan uygulamaya kadar müşterilerine gerekli desteği verir.

İşletmelerin enerji harcamalarının kabarmasına etki eden önemli bir faktör ısıtma ya da soğutmadır. Enerji harcamalarını en aza düşürmek amacıyla Ocean Mekanik çalışmasında gerekli görüldüğü takdirde; merkezi soğutma sistemleri, fan coil soğutma, vrv ile soğutma gibi teknolojik çözümlere gidilebilir. Hatta okul, hastane, fabrika, AVM gibi geniş alanlardaki soğutma çalışmalarında su veya gaz kullanılarak soğutma sistemleri çözümleri uygulanabilir. Ocean Mekanik soğutma sistemleri uygulamaları; konutlardan başlayarak AVM, otel, hastane, endüstriyel üretim yerleri, soğuk hava depoları, ilaç depoları, gıda depoları gibi geni bir yelpazeyi kapsar. Daha başarılı olacağınız ve uzun süreli aksamadan kullanabileceğiniz soğutma sistemlerine ulaşmak için Ocean Mekanik ile görüşmeniz, uzun vadede oldukça kazançlı çıkmanız anlamına gelecektir.