sıhhi-tesisat-mühendislik.jpg

Isıtma Sistemleri Uygulama

Daha konforlu bir yaşama alanı için, özellikle kış aylarında soğuk havaların etkisini azaltacak tedbirlerin alınması önemlidir. Bu amaçla da kalorifer, doğalgaz, klima gibi farklı ısıtma yöntemleri için gerekli yapılandırmanın yapılmış olması gerekiyor. Konutlara nazaran ticari faaliyet gösterilen fabrika, AVM, imalathane gibi alanlar ile hastane, okul gibi kamu binalarında yapılacak ısıtma sistemleri uygulamaları daha karmaşık olabilmektedir. Daha fazla insanın kullanmakta olduğu bu alanlarda eksiksiz bir ısıtma sistemleri uygulamaları gerçekleştirmek için uzman desteği almanız gerekir. Uzun yıllar sorunsuzca kullanım olanağı verecek ve yasal anlamda sorumluluklarınızı yerine getirme olanağı verecek ısıtma sistemlerine ulaşmak istediğinizde Ocean Mekanik desteğine başvurabilirsiniz.

Isıtma sistemleri uygulamaları için uzman çalışması ile hazırlanmış bir proje ile hareket edilmesi, özellikle kamu ya da özel kurumların kullandığı binalar için zorunluluktur. Yasalar kapsamında yapılması gerekenler olduğu gibi, ısıtma konusunda maliyetlerin asgari düzeyde tutulabilmesi için de bu uzman çalışması gerekliliktir. Bu alanlar standart olarak kabul gören sıcaklıklarda tutulabilmesi amacıyla Ocean Mekanik uzman proje ekibi çalışmalar yürütmektedir. Isı kayıplarının azaltılması, güneşin verdiği sıcaklıktan en iyi biçimde yararlanılabilmesi, bina içi tesisat yapısını iyileştirilmesi gibi işlemler bu uzman çalışması içerisinde yer almaktadır. İhtiyaca cevap verecek ve her açıdan ısınma konusunda yaşanan sorunları ortadan kaldırarak tasarrufa da imkân verecek ısınma sistemleri uygulamaları Ocean Mekanik çalışmasıyla elde edilecektir.

Isıtma Sistemleri Çeşitleri

Isınma konusunda etkili biçimde kullanılabilecek olan; merkezi sistem kalorifer tesisatları, kombi tesisatları, yoğuşmalı kazan Tesisatları, yerden ısıtma sistemleri, güneş enerjisi sistemleri gibi çözümler ilk tespit sonrasında belirlenmektedir. İhtiyaca yönelik olan ekipmanlar sektörün öncü firmalarından temin edilerek yine uzman ustalarla uygulamaya geçilmektedir. Ocean Mekanik ekibi, projenin hazırlanması ve uygulanması aşamasında uyumlu çalışma yürüten bir ekibe sahiptir. Isınma konusunda kat kaloriferi tesisatları, doğalgazlı ısıtma sistemleri, merkezi klima sistemleri kullanılsa bile en uygun çözüme sorunsuz ulaşmanız Ocean Mekanik tarafından sağlanacaktır.

Artan enerji maliyetleri karşısında işletmelerin ısınma konusunda tasarruf etmelerine imkân veren ısıtma sistemleri uygulamaları çözümü, Ocean Mekanik çalışmasında ortaya çıkar. Isıtma sistemleri için özellikle merkezi ısıtma sistemleri kullanmakta olan bina, apartman, site, hastane, otel gibi alanlarda en uygun çözüme ulaştıracak olan projeler uzman ekip hesaplamaları ile hayata geçirilir. Başlangıç ekipman maliyeti noktasında sektör öncüsü kurumlarla anlaşmalı çalışma yürüten firmamız, uzun vadede önemli ölçüde enerji tasarrufu elde edebileceğiniz ısıtma sistemlerini sizin için hayata geçirecektir. Çalışma yapılacak alanda; tüm ısıtma sistemleri için boru tesisatı, petek, radyatör, kombi gibi ekipmanların kullanımında en doğru yapının elde edilmesi sağlanacaktır.  Ocean Mekanik tarafından hazırlanan projeye bağlı olarak ortaya çıkarılan ısınma sistemleri uygulamaları ile hem daha konforlu biçimde sıcak yaşam alanları elde edilecek, hem de daha az para harcama olanağı yakalanacaktır.