klima-havalandirma-sistemleri-izmir.png

Klima-Havalandırma Sistemleri

Bulunduğunuz ortamda bulunan kirli hava, sağlık sorunlarının yaşanmasına davetiye çıkarır. Evlerde oluşan kirli havayı dağıtmakta amacıyla bir cam açmak belki yeterli gelebilir. Konfor amaçlı olarak gücü az olan bir klima kullanımına da yönelmek gerekebilir. Ancak daha geniş alanlara sahip olan, çalışan sayısının fazlalığı nedeniyle daha çok kişinin bulunduğu ortamları temiz hava ile buluşturmak kolay olmayabilir. Klima – havalandırma sistemleri kurulumu birçok işyeri için ortam havasını temizlemek için iş ve işçi sağlığı açısından da yasal zorunluluk olmaktadır. Klima – havalandırma sistemleri kurmak istediğiniz zaman gerekli desteği, yılların sektör tecrübesiyle Ocean Mekanik verecektir.

İş Yeri Klima Havalandırma Hattı

Sağlık açısından her daim hava temizliğine ihtiyaç duyulur. Özellikle çalışma alanlarında kalabalık, üretim araçları, kullanılan malzemeler, ateş, duman, toz gibi etkilerle hava kirliliği yaşanabilir. Bu hava kirliliği için tedbir, işletme tarafından alınmalıdır. Gerekli tedbirlerin alınmaması halinde; çalışanlar için sağlık riskleri, işletme sahibi için zaman ve para kayıpları başlayacaktır. Endüstriyel faaliyet göstermekte olan kurumların çalışma alanlarında yapılacak olan klima – havalandırma sistemleri, başarılı ve ihtiyaca yönelik olarak projelendirildiğinde oluşabilecek aksaklıkların da önüne geçilebilir. Ocean Mekanik; bu kurumlara yönelik olarak fabrika havalandırma sistemleri, hastane havalandırma sistemleri, okul havalandırma sistemleri, havalandırma kanalı sistemleri, işyeri havalandırma sistemleri, sanayi havalandırma sistemleri, havalandırma kanal sistemleri, otopark havalandırma, AVM havalandırma gibi konularda proje çalışmaları yürütmektedir.  Alanında uzman olan ekiplerimiz tarafından yerinde ihtiyaçlar tespit edilerek proje çalışması başlar. Tüm detaylar hesaplanarak yapılabilecek çalışma müşterilere sunulur.

Ortamda oluşan kirli havanın dışarıya atılması için gerekebilecek klima santralleri, elektrostatik filtreler, fan-coiller, paslanmaz çelik bacalar, nemlendiriciler (Oda / Kanal Tipi), buharlı ve sulu tip nemlendiriciler, nem alma üniteleri, kanal tipi split klimalar, çatı tipi (Rooftop) paket klimalar, hava perdeleri gibi ekipmanlar da proje içerisinde değerlendirilir. İşletme için hayati önem taşıyan klima – havalandırma sistemleri için uygulamaya geçilirken sektör lideri firmalardan gerekli alımlar uygun fiyatlarla Ocean Mekanik desteğiyle gerçekleştirilir. Projenin başlangıcından en iyi biçimde uygulamaya eksiksiz olarak geçirilmesine kadar Ocean Mekanik, müşterilerine destek verir. Proje ve saha ekibini koordineli biçimde çalışması, uzun vadeli sorunsuz kullanım olanağı sağlayacak klima – havalandırma sistemleri çözümüne ulaşılmayı sağlar.

İş güvenliği ve işçi sağlığı açısından da önemli olan havalandırma çözümlerinde; özellikle fabrika gibi üretim alanları için çatı ve duvar tipi endüstriyel fanlar, hücreli fanlar, menfezler, anemostatlar, yuvarlak hava kanalları, galvaniz dikdörtgen hava kanalları, paslanmaz hava kanalları gibi öğelerin seçimiyle uygulanması da Ocean Mekanik uzmanları tarafından düşünülerek hayata geçirilebilmektedir. Hazırlanan klima hava sistemleri projesine uygun yapılandırılma, tüm detaylar düşünülerek tamamlanır. İşletme faaliyet alanının büyüklüğüne bağlı olarak kirli havanın atılması, ortam için var olan kirleticilerin seyreltilmesi ve pis kokuların giderilmesi gereklidir. Ocean Mekanik uzmanları size en uygun çözümü en kısa sürede sunacak ve işletmenizin daha iyi şartlarda çalışabilmesine yardımcı olacaktır.